دستگاه حضور و غیاب ST-Shine

دستگاه حضور و غیاب و کنترل دسترسی

  •  دستگاه حضور و غیاب جهت ثبت تردد از طریق اثر انگشت و کارت بدون تماس
  • دستگاه حضور و غیاب مجهز به کارت خوان غیر تماسی از نوع مایفر یا ۱۲۵KHz
  • دستگاه حضور و غیاب مجهزبه صفحه نمایش رنگی و ۴/۳ اینچی
  • عملکرد سریع و شناسایی افراد در کمتر از یک ثانیه
  • دستگاه حضور و غیاب با  قابلیت اتصال به شبکه از طریق  WiFi (سفارشی ) و TCP/IP
  • دارای دوربین داخلی جهت ثبت تصویر استفاده کننده از دستگاه حضور و غیاب
  • مجهز به UPS  داخلی و فعالیت دستگاه تا ۵ ساعت در حالت عادی و ۸ ساعت در حالت ۲ سلولی (سفارشی) بدون برق
دستگاه حضور و غیاب ST-Shine

توضیحات دستگاه حضور و غیاب :

[ultimate_video_banner video_banner_effect=”ult-vdo-effect-style2″ video_banner_mp4_link=”https://ttelt.com/wp-content/uploads/2019/08/ST-Shine.mp4″]

دستگاه حضور و غیاب ST-Shine یک دستگاه کنترل حضور و غیاب پرسنل است که با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است.

طراحی این دستگاه بطور کامل در شرکت علم و صنعت و توسط مهندسین این شرکت انجام گرفته است. این دستگاه حضور و غیاب به گونه ای ساخته شده است تا علاوه بر امکانات و قابلیت های زیاد، از کیفیت بالا و قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد.

معرفی اجزای دستگاه حضور و غیاب

۱. صفحه نمایش LCD
۲. دوربین
۳. سنسور اثر انگشت
۴. کلید منو
۵. کلید ورود
۶. کلید خروج
۷. کلید ماموریت
۸. کلید مرخصی
۹. کارتخوان بدون تماسRFID (Mifare/125kHz)

محل اتصال دستگاه حضور و غیاب

۱. محل اتصال آداپتور
۲. کلید روشن/خاموش
۳. درگاه LAN
۴. درگاه USB
۵. درگاه RS232 / RS485
۶. محل اتصال دستگاه به آویز (Hook)
۷. بلندگو
۸. کلید هشدار جابجایی (دزدگیر)

صفحه اصلی دستگاه حضور و غیاب :
در صفحه اصلی  دستگاه حضور و غیاب  اطلاعاتی از قبیل روز، تاریخ و ساعت قابل مشاهده می باشد.

st shine 05

UPS داخلی: با توجه به اینکه عملکرد دستگاه حضور و غیاب هم از طریق اتصال آداپتور دستگاه به برق و هم از طریق UPS داخلی می باشد لذا در صورتیکه  دستگاه حضور و غیاب به طور مستقیم و با آداپتور به برق متصل باشد بر روی نشانه UPS داخلی علامت آداپتور نمایان می گردد و در حالتی که  دستگاه حضور و غیاب به UPS داخلی خود متصل باشد، میزان درصد شارژ مربوط به UPS داخلی در کنار آن نمایش داده می شود.
کارت خوان دستگاه حضور و غیاب : در صورتی که دستگاه دارای کارت خوان باشد و توسط دستگاه شناسایی شود، علامت کارت به همراه نوع آن (مایفر یا ۱۲۵kHz) کنار علامت باتری نمایان می شود.
سنسوردستگاه حضور و غیاب : در صورتی که دستگاه دستگاه حضور و غیاب، سنسور اثر انگشت را شناسایی کرده باشد، علامت سنسور نیز بر روی صفحه نمایش نمایان می شود.

کاربر جدید:
صفحه ی اثر انگشت که در منوی اصلی دستگاه حضور و غیاب می باشد دارای امکاناتی از قبیل ثبت اثر انگشت، حذف یک یا تمامی اثر انگشت ها و تنظیمات سنسور می باشد.

st shine 06

مراحل تعریف اثر انگشت در دستگاه حضور و غیاب :

[ultimate_video_banner video_banner_effect=”ult-vdo-effect-style7″ video_banner_mp4_link=”https://ttelt.com/wp-content/uploads/2019/08/Enrollement.mp4″]

–    در گزینه ثبت اثر انگشت، ابتدا باید یک شماره پرسنلی برای پرسنل جدید انتخاب شود. با تایید شماره پرسنلی کاربر وارد مرحله بعدی تعریف اثر انگشت می شود.
–    در این حالت چند مرتبه (۲ یا ۳ مرتبه بسته به مدل دستگاه حضور و غیاب) باید انگشت انتخاب شده بر روی سنسور قرار گیرد (با نمایش پیغام “لطفا انگشت خود را روی سنسور قرار دهید” انگشت بر روی سنسور قرار گرفته و بلافاصله با نمایش علامت تایید انگشت توسط دستگاه از روی سنسور برداشته شود) در صورتی که اثر انگشت با موفقیت ثبت گردد پیغام “انجام شد” نشان داده می-شود. درغیر اینصورت پیغام “لطفا مجددا تلاش نمایید” از کاربر درخواست تعریف مجدد اثر انگشت را می کند.

ثبت تردد دردستگاه حضور و غیاب :
پس از تعریف و شناسایی اثر انگشت/ کارت می توان اقدام به ثبت ورود، خروج، مرخصی و یا ماموریت نمود.
در صورتیکه پرسنل بدون انتخاب نمودن کلیدهای (ورود، خروج، مرخصی و ماموریت) اقدام به ثبت اثر انگشت و یا شناسایی کارت نمایند در صورتیکه در لحظه ثبت، حالتی برای ساعت تعریف نشده باشد تردد انجام شده از نوع عادی ثبت می گردد.
اما اگر پرسنل با استفاده از کلیدهای قرار گرفته بر روی دستگاه دستگاه حضور و غیاب اقدام به تردد نمایند برحسب کلید انتخاب شده حالات زیر وجود خواهد داشت:
کلید های روی دستگاه از اولویت بالاتری نسبت به حالت های تعریف شده برای دستگاه حضور و غیاب برخوردار می باشند.

st shine 07

در صورت انتخاب گزینه مربوط به ورود و یا خروج پنجره ای بر روی صفحه ظاهر می گردد که پرسنل باید ظرف مدت ۱۰ ثانیه انگشت خود را به سنسور نزدیک کرده و یا از کارت استفاده نمایند.
در حالتیکه گزینه های مرخصی و یا ماموریت انتخاب گردد پرسنل می بایست پس از ۱۰ ثانیه نوع مرخصی و یا ماموریت خود را انتخاب نمایند که بعد از آن مجددا ۱۰ ثانیه زمان به منظور ثبت اثر انگشت و یا کارت وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است در صورتیکه نوع مرخصی و یا ماموریت انتخاب نگردد به طور پیش فرض نوع ۱ برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

** لازم به ذکر است فعالسازی کلیدهای ویژه از طریق منوی تنظیمات پیشرفته، قسمت کلیدهای پیشرفته امکان پذیر می باشد.

st shine 08

مدیر سیستم
به منظور جلوگیری از دسترسی افراد غیر مسئول به تنظیمات  دستگاه حضور و غیاب و کنترل آن توسط مدیر سیستم لازم است رمز ورود برای دستگاه تعریف شود. این رمز که عدد ۱ تا ۶ رقمی می باشد در بخش امنیت که در منوی تنظیمات اولیه دستگاه حضور و غیاب می باشد،  برای ساعت تعریف می شود. بدیهی است این رمز صرفاً باید در اختیار مدیر سیستم باشد. این تنظیمات در منوی تنظیمات اولیه، بخش امنیت قابل دسترسی می باشد.

st shine 09

نکته ۱: لازم به ذکر است که دستگاه حضور و غیاب می تواند فاقد کاربر مدیر بوده ولی در صورتیکه مدیر تعریف شده باشد امکان لغو آن کاربر بعنوان مدیر وجود نخواهد داشت.
نکته ۲: مدیر سیستم امکان ورود به قسمت تنظیمات را از طریق رمز ورود مدیر خواهد داشت.
نکته ۳:  روش دیگری که برای ورود به منوی تنظیمات وجود دارد استفاده از رمز عبور روزانه می باشد. رمز عبور روزانه رمز عبوری است که به پارامترهای تاریخ (سال، ماه، روز)، زمان (ساعت، دقیقه) و سریال دستگاه حضور و غیاب وابسته بوده و در صورت تغییر در هریک از این پارامترها عدد مربوط به رمز عبور روزانه نیز تغییر می کند. استفاده از این قابلیت زمانی کاربرد دارد که یا کاربر مدیر رمز عبور خود را فراموش کرده و یا در طی آن روز کاربر مدیر در دسترس نبوده و قصد ورود به منوی تنظیمات دستگاه حضور و غیاب را داشته باشیم. در اینصورت کاربر با اعلام اطلاعات موجود به واحد پشتیبانی شرکت علم و صنعت، رمز عبور مدیریت را دریافت و در قسمت مربوطه وارد می نماید.
گذرواژه USB: در این قسمت رمز ورود برای استفاده از USB برای ساعت تعریف می شود.
کلید دزدگیر: با فعال نمودن این گزینه در صورتی که دستگاه حضور و غیاب از موقعیت نصب خود جابجا شود صدای آژیر بلندی شنیده می شود، بدین صورت اگر فردی قصد جابجایی دستگاه را داشته باشد این صدای آژیر به عنوان یک آلارم هشدار دهنده عمل می نماید. اگر در صورت جابجایی دستگاه حضور و غیاب، با بلند شدن صدای آژیر قصد قطع نمودن صدای آن را داشته باشید به یکی از دو روش می توان اقدام نمود. در حالت اول، مدیر از طریق منو پس از وارد نمودن رمز عبور وارد صفحه تنظیمات دستگاه حضور و غیاب شده و صدا قطع می شود. در حالت دوم با قرار دادن دستگاه بر روی جایگاه اولیه خود پس از ۳۰ ثانیه صدای آژیر قطع می گردد. همچنین لازم به ذکر است که در این حالت دکمه روشن/ خاموش واقع در پشت دستگاه حضور و غیاب در حین پخش آژیر، غیر فعال می گردد.

رله های خارجی
برای اتصال رله خارجی به دستگاه حضور و غیاب دو پین در پشت دستگاه بر روی کانکتور سریال تعبیه شده است. در صورتی که کاربر مایل به استفاده از رله خارجی باشد، برای اتصال آن ها بایستی ماژول رله مخصوص آن را از شرکت علم و صنعت تهیه نماید.

نقاط قوت دستگاه حضور و غیاب :

ثبت تردد با اثر انگشت و کارت

صفحه نمایش لمسی

UPS داخلی

نحوه ثبت ترددثبت اثر انگشت ، کارتخوان بدون تماس ازنوع ۱۲۵ KHz
ظرفیت ثبت تردد۲۵۰.۰۰۰ رکورد
ظرفیت ثبت اثر انگشتقابلیت تعریف ۹۰۰۰ اثر انگشت در مدل ShineL و ۲۰۰۰ اثر انگشت در مدل ShineM
تشخیص چهرهندارد
ظرفیت کارت۱۰۰.۰۰۰ عدد
زمان شناساییکمتر از ۱ ثانیه
نمایشگر رنگیدارد
سایز نمایشگرصفحه نمایش ۴/۳ اینچی
صفحه کلید لمسیدارد
دوربین جهت ثبت ترردمجهز به دوربین داخلی VGA به منظور ثبت تصاویر افراد در هنگام استفاده از دستگاه
قابلیت اتصال در شبکهدارد
اتصالاتنوع درگاه های ارتباطی، سریال، شبکه، USB و WiFi (سفارشی)
ابعادابعاد دستگاه ۲۱×۱۷.۵ × ۵.۵ سانتی متر
وزن۱ کیلوگرم
کلید های عملیاتیدارای ۴ کلید عملیاتی به منظور ثبت ورود /خروج / مرخصی و ماموریت ساعتی
زبان منوی اصلیمنوی ۲ زبانه فارسی، انگلیسی
UPS داخلیدارد
ظرفیت UPS داخلیتا ۵ ساعت و ۸ ساعت (۲سلولی سفارشی ) عملکرد کامل در هنگام قطع برق
سایر مشخصاتحفظ و نگهداری اطلاعات تردد به مدت نامحدود بدون نیاز به باطری Backup
سایر ویژگی هاطراحی کاملاً ایرانی با آخرین تکنولوژی روز دنیا - کم حجم و سبک

جهت دانلود کاتالوگ دستگاه حضور و غیاب ST-shine بر روی لینک دانلود کلیک نمایید.